image1 image2 image3 image3 image3
logotype

Mikołajki w Jamielniku

mikołajki 2014 zajecza chatka web

Zabawą wspieramy Dom Dziecka

 andrzejki dom dziecka

Akcja PEKAES Pomaga

Logo PEKAES Pomaga-03Biblioteki Publiczne w Gwiździnach i Jamielniku zostały zgłoszone przez mieszkańców wsi do konkursu „CSR – dziesięć na dziesięć” w ramach akcji PEKAES Pomaga! - organizowanej przez PEKAES, Kulczyk Foundation i zaczytani.org. Zwycięzcy otrzymają 10 tys. na wyremontowanie pomieszczeń bibliotecznych. Głosować można od 15 października do 5 listopada. Codziennie można oddać jeden głos (głosowanie jest bezpłatne, wystarczy posiadać adres e-mail). Dziesięć bibliotek z największą liczbą głosów zostanie wyremontowanych przez operatora logistycznego PEKAES, we współpracy z Kulczyk Foundation i Zaczytani.org. Głosy na wybraną bibliotekę można oddać pod adresem:

Biblioteka w Gwiździnach: http://www.pekaespomaga.pl/library/details/id/190

Biblioteka w Jamielniku: http://www.pekaespomaga.pl/library/details/id/54

Głosujcie !!! Każdy głos się liczy !!!

Kowbojski Hubertus 'W SAMO POŁUDNIE'

 hubertus 11-10-2014 web

Kamienie na Szaniec w jamielnickiej świetlicy

02O projekcję filmu zabiegała Anna Dymowska – sołtys wsi Jamielnik. O pomoc w tej sprawie zwróciła się do Andrzeja Andrzejewskiego – Dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Mszanowie. Nikt nie spodziewał się, że do Jamielnika przyjedzie Sandra Staniszewska - odtwórczyni Hali Glińskiej, dziewczyny „Zośki” oraz Wojciech Pałys – autor scenariusza i producent filmu. Stało się to poniekąd za sprawą Krzysztofa Langa, reżysera znanego filmu „Komisarz Alex”, który zaprzyjaźniony jest z dyrekrtorem GCK-u.
Projekcja Filmu odbyła się 27 września 2014 r. w 75. rocznicę Powstania Państwa Podziemnego. W historię "tamtych" dni wprowadziła Marzena Weisgerber – Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku, która jest jednocześnie nauczycielem historii.

Czytaj więcej...

2014  GCK Mszanowo