image1 image2 image3 image3 image3
logotype

Kamienie na Szaniec

kamienie-na-szaniec-2014web27 września 2014r. mija 75 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Chcąc upamiętnić to wydarzenie Gminne Centrum Kultury w Mszanowie organizuje projekcję filmu "Kamienie na Szaniec". Film zostanie wyświetlony w świetlicy wiejskiej w Jamielniku 27 września 2014r. o godzinie 19:00. Po filmie odbędzie się spotkanie z aktorami oraz Wojciechem Pałysem, który jest autorem scenariusza i producentem filmu. Wstęp na film jest bezpłatny.

 

 

 

 

Turniej Piłki Nożnej dla Domu Dziecka

turniej13-09-2014
13 września, na Orliku w Bratianie odbył się Turniej Piłki Nożnej pod nazwą "Budujemy boisko dla Domu Dziecka". Wzięły w nim udział Firmy, które chciały wesprzeć finansowo Dom Dziecka w Pacółtowie. Zebrane pieniądze (ponad 3 tyś. ale suma nadal rośnie) zostaną przeznaczone na wyposażenie boiska sportowego. Dzięki pracy samych wychowanków Domu Dziecka i ich wychowawców przygotowano teren, zasiano trawę. Teraz trzeba boisko ogrodzić i wyposażyć. Turniej Piłki Nożnej, przygotowany przez Gminne Centrum Kultury w Mszanowie, pozwolił zebrać na to fundusze. Akcje wsparły firmy biorące udział w turnieju oraz LGD Ziemia Lubawska, SAL Ziemia Nowomiejska, UM Nowe Miasto Lubawskie, PLUS, EXPOM, AGROMEX.

wyniki + galeria

Turniej Plażówki

siatkówka radomno 2014 web

Odsłonięcie pomnika

odsloniecie pomnika 23-08-2014 web23 sierpnia 2014r. nastąpi odsłonięcie pomnika upamiętniającego zasługi Generała Adolfa Mikołaja Waraksiewicza (1881-1960), wybitnego żołnierza, kawalerzysty, który poprzez swoją niezłomną walkę o polskość, został mianowany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Ignacego Mościckiego - generałem brygady, a za męstwo i odwagę został uhonorowany wieloma odznaczeniami państwowymi, aż do odznaczenia wojennego Orderu Virtuti Militari. W wojsku polskim cieszył się sławą znakomitego kawalerzysty o ogromnym doświadczeniu i intuicji.

Odsłonięcie pomnika nastąpi dnia 23.08.2014r. o godz. 12:30 w Mszanowie. Uroczystość zostanie poprzedzona Mszą Świętą w Łąkach Bratiańskich o godzinie 11:00 w intencji generała Waraksiewicza oraz kawalerzystów, którzy poświęcili życie Ojczyźnie.

Podsumowano Jazdę na Rzym

DSCN0904We wtorek 12 sierpnia 2014r. w Gminnym Centrum Kultury w Mszanowie odbyło się kameralne spotkanie podsumowujące konną sztafetę do Watykanu pod nazwą "Jazda na Rzym". Przypomnijmy, że w dniach 19-27.04.2014 Bractwo Rycerskie XXVI Chorągwi Zamku Bratian wraz ze Stajnią Tarpan z Korbońca zorganizowało sztafetę konną z Bratiana do Watykanu aby oddać hołd i osobiście uczestniczyć podczas uroczystości kanonizacyjnych  Jana Pawła II oraz Jana XXIII. Trasa Jazdy na Rzym liczyła ponad 2 tysiące kilometrów i przebiegała przez 4 kraje. Podczas spotkania zaprezentowane zostały materiały filmowe oraz zdjęciowe połączone z opowieściami uczestników tej niezwykłej sztafety. Każdy podzielił się swoimi przeżyciami i wspomnieniami. Wtorkowe spotkanie było także okazją aby podziękować wszystkim darczyńcom oraz osobom wspierającym sztafetę, bez których nie byłoby możliwe zorganizowanie tegoż przedsięwzięcia.

galeria zdjęć

Zajęcia ECO Bratian za nami

50

W dniach 28.07 - 8.08.2014r. w Krainie Brata Jana w Bratianie odbywały się zajęcia wakacyjne „ECO Bratian“, w których udział brała grupa dzieci i młodzieży z terenu Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Jak co roku animatorzy i opiekunowie przygotowali dla uczestników wiele atrakcji, m.in.: zajęcia plastyczne, podchody, konkurencje sportowe, wycieczki rowerowe czy jazdę konną. Na zajęciach poruszano również tematykę ekologii ucząc dzieci odpowiednich postaw ekologicznych. Uczestników zajęć wakacyjnych odwiedzili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim i przedstawili podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wakacji. Uczestnicy zajęć mogli również zobaczyć a także zasiąść w radiowozie oraz policyjnych motocyklach. Jak co roku strażacy z OSP Bratian dali dzieciom troszeczkę ochłody kurtyną wodną.

Na zakończenie zajęć wakacyjnych każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy certyfikat udziału a najbardziej aktywni drobne upominki. Tradycyjnie jak co roku na zakończenie uczestnicy wzięli udział w spływie kajakowym, po którym odbyło się ognisko z kiełbaskami oraz nocleg pod namiotami.

Zajęcia wakacyjne „ECO Bratian“ zorganizowane zostały dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, GCK Mszanowo oraz Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Nowe Miasto Lubawskie.

galeria zdjęć

2014  GCK Mszanowo