image1 image2 image3 image3
logotype

I Bratiańska Noc Kabaretowa za nami

DSC 0759I Bratiańska Noc Kabaretowa za nami. 11 lipca 2015r. do Bratiana zawitały gwiazdy polskiego kabaretu. Od godziny 19 na scenie pojawił się Cezary Sadowski - satyryk i artysta kabaretowy z Lubawy. Zaraz po nim Scenę opanował Kabaret Dworski z Lidzbarka Warmińskiego a po nim stand upper Paweł Reszela. O godzinie 22 przyszedł czas na gwiazdy. Pierwszy wystąpił - jak zawsze w formie - Jerzy Kryszak, zaraz po nim Andrzej Grabowski. Na koniec wystąpił kabaret Koń Polski. Oprócz występów na scenie, były także inne atrakcje – m.in. dmuchany plac zabaw dla dzieci, wata cukrowa, grill z kiełbaskami, możliwość przejażdżki bryczką konną oraz stoiska, na których można było kupić np. zabawki czy własnoręcznie wykonane przedmioty.

galeria

Wakacje z GCK Mszanowo

zajecia wakacyjne2015web1Jak co roku GCK Mszanowo przygotowało półkolonie dla dzieci i młodzieży w wieku 6 - 13 lat z terenu Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Zajęcia odbywać się będą w dniach 10 - 21 sierpnia 2015r. W programie zajęcia sportowe, rekreacyjne, artystyczne, wycieczki rowerowe, projekcje filmowe itp.
UWAGA!!! Zapisy tylko do końca lipca (w GCK Mszanowo). Ilość miejsc ograniczona. Półkolonie są odpłatne - 20zł/osobę (płatne na konto 90 9484 1121 2011 0000 0156 0001).

Ponadto podczas wakacji odbywać sie będą w GCK Msznaowo wakacyjne zajęcia artystyczne.
Miesiąc lipiec:
Piękno natury” - plenerowe warsztaty rzeźbiarskie - wtorek od godz. 14.00
Śpiewać każdy może” - zajęcia muzyczne dla dzieci - środa od godz. 18.00
Magia 6 strun” - warsztaty gitarowe - czwartek od godz. 14.00

 

I Bratiańska Noc Kabaretowa

bnk2015 1 web

Więcej informacji mogą znaleźć na stronie Bratiańskiej Nocy Kabaretowej www.bratianskanockabaretowa.pl

Noc Świętojańska w Radomnie

 

W związku z niekorzystnymi prognozami meteorologicznymi zapowiadającymi deszczowa pogodę w dniu 20 czerwca, Noc Świętojańska w Radomnie zostaje przesunięta na 28 czerwca 2015r. Firma obsługująca kino plenerowe może wyświetlać film tylko i wyłącznie podczas całkowitego braku opadów deszczu (nawet mżawki), dlatego podjęto decyzję o przeniesieniu imprezy o tydzień.

ns2015web

 

Regulamin i formularz zgłoszeniowy

 

Noc w bibliotece

 Noc w bibliotece 2015

Prelekcja Józefa Zyska

DSC 5171W miniony piątek w Jamielniku uczczono pamięć Józefa Piłsudskiego - Pierwszego Marszałka Polski w 80. rocznicę śmieci.

Józef Zysk w prelekcji pn. „Józef Piłsudski, jako wychowawca” podkreślił m.in., że całe życie Józefa Piłsudskiego było testamentem Jego Matki. J. Piłsudski wielokrotnie mówił i pisał, że „Matka mnie do tej roli, jaka mnie wypadła, chowała.” Urodził się w wielodzietnej rodzinie szlacheckiej, gdzie opieka nad dwanaściorgiem dzieci spoczywała w rękach matki, osoby nieprzeciętnej, prawej - wielkiej patriotki, która sprawy narodowe stawiała  na pierwszym miejscu, wpajając dzieciom miłość do Polski oraz konieczność walki o nią i poświęcenia się dla Rzeczypospolitej.

Czytaj więcej...

2015  GCK Mszanowo