image1 image2 image3 image3
logotype

Śladami Ułana Waraksiewicza

IMG 8104Pod takim hasłem w minioną sobotę odbył się rajd rowerowy poświęcony pierwszej rocznicy odsłonięcia pomnika gen. bryg. Adolfa Mikołaja Waraksiewicza. Odsłonięcie pomnika odbyło się 23 sierpnia 2014 r. w sobotę poprzedzającą Dzień Matki Boski Częstochowskiej – patronki Ułanów Grochowskich.

Tegoroczna trasa rajdu rozpoczęła się w Jamielniku i biegła przez Gryźliny, Bratian, Mszanowo, Nowe Miasto Lub., Radomno, Jamielnik.

Chociaż celem radu było upamiętnienie życia i zasług byłego mieszkańca Tyliczek – wielce zasłużonego dla narodu polskiego w odzyskaniu niepodległości Polski – ułana i kawelerzysty – gen. bryg. A.M. Waraksiewicza, to jednak przy tej okazji uczciliśmy pamięć pomordowanych w czasie II wojny światowej mieszkańców naszej gminy.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Starego Pola

Plakat-Jesienne-Targi-Stare-Pole-2015Biblioteka w Gwiździnach organizuje wyjazd do Starego Pola na XXI Jesienne Targi Nasienno-Ogrodnicze i XX Staropolski Przegląd Piosenki Biesiadnej oraz Święto Mleka dnia 12 września 2015r. (sobota). Wyjazd: w Gwiździnach spod biblioteki o godz. 7:30, w Nowym Mieście Lubawskim z ”dużego parkingu” o godz. 7:35, w Radomnie z przystanku autobusowego o godz. 7:50. Wyjazd ze Starego pola godz. 16:30. Koszt przejazdu 25 zł od osoby, konsumpcja we własnym zakresie. Wpłaty i zapisy w Bibliotece w Gwiździnach do 6 września 2015r. Liczba miejsc ograniczona! Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 56 4728838 (Biblioteka w Gwiździnach).
W czasie Targów zaprezentują się firmy z całego kraju, oferujące m.in.: materiał szkółkarski owocowy i ozdobny, kwiaty, krzewy, cebule oraz nasiona. Nie zabraknie stoisk z architekturą ogrodową, narzędziami i sprzętem do produkcji ogrodniczej, a także wyposażeniem i aranżacją ogrodów. Na Targach będą również producenci i dystrybutorzy z branż związanych z ekologią i ochroną środowiska, odnawialnymi źródłami energii, systemami grzewczymi i pszczelarstwem. Obecne będą też firmy budowlane, motoryzacyjne, a także oferujące nawozy i środki ochrony roślin, obsługujące rolnictwo, w tym doradztwo rolnicze, ubezpieczeniowe, kredytowe i inne. Jak co roku Targom towarzyszy wystawa rzemiosła artystycznego, produktów regionalnych i tradycyjnych. Goście odwiedzający Stare Pole będą mieli okazję obejrzeć wystawę gołębi, drobiu ozdobnego i królików, dokonać zakupów w bloku handlowym, w którym można znaleźć prawie wszystko, skorzystać z oferty gastronomi, stoisk z produktami przetwórstwa spożywczego i „wesołego miasteczka”. Więcej informacji na stronie targów >>>

Dożynki Gminne 2015

dozynki2015 web

Ruszyły półkolonie letnie

DSC0126110 sierpnia na bratiańskim Orliku rozpoczęły się półkolonie organizowane przez Gminne Centrum Kultury w Mszanowie. Biorą w nich udział dzieci od 6 do 13 lat. Zajęcia odbywać się będą codziennie od poniedziałku do piątku do 21 sierpnia 2015r., w godzinach od 10.00 do 14.00. Program półkolonii obejmuje różne gry i zabawy: integracyjne, plastyczne, rzeźbiarskie, muzyczne, kulinarne oraz wycieczki piesze po najbliższej okolicy, podchody, dyskotekę i ognisko. Przewidziany jest również wyjazd na górę zamkową do Kurzętnika i wizyta w tamtejszym lapidarium.


Ruszaja półkolonie

kids
Przypominamy, że 10 sierpnia rozpoczynają sie letnie półkolonie w Gminie Nowe Miasto Lubawskie. W zajeciach uczestniczyć będą dzieci w wieku 6-13 lat z terenu Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Zwracamy uwagę na fakt, iż w ostatnim czasie wystapują wysokie temperatury. :Dziecko uczestniczące w zajęciach wakacyjnych musi mieć nakrycie głowy chroniące przed słońcem. Warto wyposażyć dziecko w krem z filtrem chroniący skórę przed promieniowaniem UV. Za niedostosowanie się do tego punktu regulaminu oraz ewentualne negatywne skutki działania promieni słonecznych organizator nie ponosi odpowiedzialności". Regulamin półkolonii oraz karta zgłoszenia dziecka w linku obok -> POBIERZ

Paszport Turystyczny

paszport tur 2015webSezon turystyczny w pełni, zachęcamy więc mieszkańców i gości odwiedzających Gminę Nowe Miasto Lubawskie do zapoznania się z nowym "Nowomiejskim Paszportem Turystycznym - Poznaj NOWE". Jest to już druga edycja paszportu wydanego przez Referat Promocji w Urzędzie Miejskim, wzbogacona o nowe atrakcje turystyczne znajdujące się w okolicach Nowego Miasta Lubawskiego. Posiadacz takiego paszportu w jednym miejscu znajdzie informacje o najciekawszych miejscach, które warto odwiedzić. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wizyty w Gminnym Centrum Kultury w Mszanowie gdzie można uzyskać pieczątkę do Paszportu Turystycznego. Paszport umożliwia korzystanie ze zniżek na wybrane usługi turystyczne. Paszport dostępny jest w GCK Mszanowo lub też można wydrukować ze strony:
gck-mszanowo.pl/images/paszportturystyczny2015.pdf

2015  GCK Mszanowo