image1 image2 image3 image3 image3
logotype

Turniej Plażówki

siatkówka radomno 2014 web

Odsłonięcie pomnika

odsloniecie pomnika 23-08-2014 web23 sierpnia 2014r. nastąpi odsłonięcie pomnika upamiętniającego zasługi Generała Adolfa Mikołaja Waraksiewicza (1881-1960), wybitnego żołnierza, kawalerzysty, który poprzez swoją niezłomną walkę o polskość, został mianowany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Ignacego Mościckiego - generałem brygady, a za męstwo i odwagę został uhonorowany wieloma odznaczeniami państwowymi, aż do odznaczenia wojennego Orderu Virtuti Militari. W wojsku polskim cieszył się sławą znakomitego kawalerzysty o ogromnym doświadczeniu i intuicji.

Odsłonięcie pomnika nastąpi dnia 23.08.2014r. o godz. 12:30 w Mszanowie. Uroczystość zostanie poprzedzona Mszą Świętą w Łąkach Bratiańskich o godzinie 11:00 w intencji generała Waraksiewicza oraz kawalerzystów, którzy poświęcili życie Ojczyźnie.

Podsumowano Jazdę na Rzym

DSCN0904We wtorek 12 sierpnia 2014r. w Gminnym Centrum Kultury w Mszanowie odbyło się kameralne spotkanie podsumowujące konną sztafetę do Watykanu pod nazwą "Jazda na Rzym". Przypomnijmy, że w dniach 19-27.04.2014 Bractwo Rycerskie XXVI Chorągwi Zamku Bratian wraz ze Stajnią Tarpan z Korbońca zorganizowało sztafetę konną z Bratiana do Watykanu aby oddać hołd i osobiście uczestniczyć podczas uroczystości kanonizacyjnych  Jana Pawła II oraz Jana XXIII. Trasa Jazdy na Rzym liczyła ponad 2 tysiące kilometrów i przebiegała przez 4 kraje. Podczas spotkania zaprezentowane zostały materiały filmowe oraz zdjęciowe połączone z opowieściami uczestników tej niezwykłej sztafety. Każdy podzielił się swoimi przeżyciami i wspomnieniami. Wtorkowe spotkanie było także okazją aby podziękować wszystkim darczyńcom oraz osobom wspierającym sztafetę, bez których nie byłoby możliwe zorganizowanie tegoż przedsięwzięcia.

galeria zdjęć

Zajęcia ECO Bratian za nami

50

W dniach 28.07 - 8.08.2014r. w Krainie Brata Jana w Bratianie odbywały się zajęcia wakacyjne „ECO Bratian“, w których udział brała grupa dzieci i młodzieży z terenu Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Jak co roku animatorzy i opiekunowie przygotowali dla uczestników wiele atrakcji, m.in.: zajęcia plastyczne, podchody, konkurencje sportowe, wycieczki rowerowe czy jazdę konną. Na zajęciach poruszano również tematykę ekologii ucząc dzieci odpowiednich postaw ekologicznych. Uczestników zajęć wakacyjnych odwiedzili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim i przedstawili podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wakacji. Uczestnicy zajęć mogli również zobaczyć a także zasiąść w radiowozie oraz policyjnych motocyklach. Jak co roku strażacy z OSP Bratian dali dzieciom troszeczkę ochłody kurtyną wodną.

Na zakończenie zajęć wakacyjnych każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy certyfikat udziału a najbardziej aktywni drobne upominki. Tradycyjnie jak co roku na zakończenie uczestnicy wzięli udział w spływie kajakowym, po którym odbyło się ognisko z kiełbaskami oraz nocleg pod namiotami.

Zajęcia wakacyjne „ECO Bratian“ zorganizowane zostały dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, GCK Mszanowo oraz Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Nowe Miasto Lubawskie.

galeria zdjęć

Podsumowanie Jazdy na Rzym

podsumowanie jnr2014web 

12 sierpnia 2014r. o godzinie 18:00 w sali Gminnego Centrum Kultury w Msznaowie odbędzie sie podsumowanie konnej sztafety do Watykanu pod nazwą "Jazda na Rzym". Przypomnijmy, że w dniach 19-27.04.2014 Bractwo Rycerskie XXVI Chorągwi Zamku Bratian oraz Stajnia Tarpan z Korbońca byli organizatorami sztafety konnej z Bratiana do Watykanu aby oddać hołd i osobiście uczestniczyć podczas uroczystości kanonizacyjnych  Jana Pawła II oraz Jana XXIII. Podczas spotkania podsumowującego wyprawę zaprezentowane zostaną materiały filmowe oraz zdjęciowe połączone ze wspomnieniami i opowieściami uczestników tej niezwykłej sztafety.

 

 

 

 

 

Zajęcia wakacyjne w bibliotece w Gwiździnach

wakacje gbp gwizd 2014

Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na zajęcia wakacyjne w bibliotece w Gwiździnach w dniach 15-19 lipca 2014r. w godz. 10:00-14:00. W programie spotkań m.in. warsztaty cyrkowe, które poprowadzi pani Joanna Bejer, a także zabawy z książką, zajęcia sportowe, w terenie oraz zajęcia kulinarne. Dla najaktywniejszych uczestników zajęć niespodzianki. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie udziału w Bibliotece w Gwiździnach. Biblioteka w Gwiździnach dnia 17 lipca 2014 r. czynna będzie w godz. 9:00-17:00 z powodu organizacji zajęć wakacyjnych z dziećmi.

2014  GCK Mszanowo